Täydennämme 2014-2015 -syntyneiden tyttöjen harrastekilparyhmää!

20.8.2021

Voimistelijaksi Pyrkivä Gymnasticsin harrastekilparyhmään?

Täydennämme tammikuussa perustettua tyttöjen harrastekilparyhmää! Etsimme Mustikoihin innokkaita, vuosina 2014-2015 syntyneitä voimistelijanalkuja.

Syksyllä 2021 Mustikat harjoittelevat kaksi kertaa viikossa, 2 tuntia kerrallaan:

  • keskiviikko klo 17:00-19:00, Liikuntakeskus Alfa, harrastesali
  • sunnuntai klo 11:00-13:00, Liikuntakeskus Alfa, Pikkis

Ryhmä osallistuu myös harrastekilpavoimistelijoiden yhteiseen monilajiharjoitteluun. Oheislajia (esim. lentopallo, tanssi, yleisurheilu) harjoitellaan kerran viikossa, maanantaisin klo 17:00-18:00. Oheislajitunnit järjestetään Piiparin koululla, Piiparinpolku 3.

Mustikat on tavoitteellinen harrastekilparyhmä, josta on mahdollisuus edetä myös kilparyhmän voimistelijaksi. Ryhmän voimistelijoilta ja vanhemmilta toivotaankin sitoutumista ryhmän harjoitusaikoihin ja määriin. Mustikoilla on harjoituksia myös loma-aikoina ja ajan myötä harjoitusmäärät tulevat hieman kasvamaan. Lue lisää harrastekilpatoiminnastamme tästä.

Lisätietoa harrastekilparyhmiemme toiminnasta ja ilmoittautumiset Mustikoihin 
llauratuominen@gmail.com

Lisätietoa kilparyhmiemme toiminnasta 
iira.murtonen@gmail.com