Koulutukset, naisten telinevoimistelu

Kuva: Sunlive
Kuva: Sunlive

Vastuullinen valmentaja -verkkokurssi, Suomen Olympiakomitea

  1. Jenna Murto 2021
  2. Nella Ahdeala 2021
  3. Sonja Louko 2021
  4. Vilhelmiina Ijäs 2021
  5. Vilhelmiina Paijula 2021

I-TASO

Osa 1, Voimisteluohjaajan startti tai korvaava

  1. Alina Heikkilä
  2. Aili Kaisanlahti 2021 (osa 1)
  3. Anni Björqvist 2021 (osa 2)
  4. Essi Rantanen 2018
  5. Fanny Ekholm
  6. Hilla Flygare 2021 (osa 2)
  7. Iida Vierelä 2015
  8. Iina Rautio
  9. Jasmin Laine
  10. Jenna Koskinen 2020
  11. Julia Jaatinen 2021
  12. Kukka Lindholm
  13. Laura Kumpula
  14. Melinda Puurula 2015
  15. Nea Kettunen 2015
  16. Nella Ahdeala 2020
  17. Nina Vuontela
  18. Olivia Vanto 2021
  19. Roosa Suvanto
  20. Roosa Vuorinen
  21. Saara Mattila
  22. Sanna Pihl-Nikula
  23. Tiina Huynh
  24. Venla Erkkilä
  25. Vilhelmiina Paijula

Osa 2, Voimistelukoulu, Oppiminen ja ohjaaminen tai korvaava

  1. Iida Vierelä 2016

Osa 3, Monipuolista harjoittelua, Voimistelutaito tai korvaava

  1. Alli Brander 2021
  2. Anita Nuutinen
  3. Carita Berntsson
  4. Jasmin Laine
  5. Pirkko Sjöblom
  6. Sanna Pihl-Nikula

Voimistelukoulu osat 1-3 tai täydennyskoulutus tai korvaava

  1. Anna Holmström
  2. Anna Peltoniemi 2021
  3. Ellinoora Saarinen 2018
  4. Heini Laukkanen
  5. Helmiina Laitinen 2021
  6. Henrietta Soininen
  7. Jaenette Hansen
  8. Jenna Murto 2021
  9. Johanna Björkqvist
  10. Katri Louko
  11. Kia Haavisto 2021
  12. Kia Hietakangas
  13. Kia Nyqvist
  14. Linnea Peltoniemi 2021
  15. Lyydia Tättilä 2021
  16. Nicole Björk
  17. Noora Lempinen
  18. Nora Murtonen 2014
  19. Oona Bäckman 2021
  20. Roosa Vuorinen
  21. Sabella Eskelin
  22. Salla Laeslahti
  23. Sanni Marttinen
  24. Sirkku Korpela 2021
  25. Sonja Louko
  26. Vilhelmiina Ijäs 2021
  27. Yasemin Demirtas

Lajitaidon peruskoulutus tai korvaava

  1. Anita Nuutinen
  2. Anna Holmström
  3. Annaliisa Kalves
  4. Anneli Auranen
  5. Carita Berntsson
  6. Hanna-Reeta Hyvärinen
  7. Janette Koskinen
  8. Katri Louko
  9. Kia Hietakangas 2018
  10. Kukka Lindholm
  11. Mari Lahti
  12. Marjo Helin
  13. Roosa Vuorinen (JV)
  14. Sonja Louko 2018
  15. Susanna Virta

Fyysisen valmennuksen peruskoulutus tai korvaava

  1. Anita Nuutinen
  2. Annaliisa Kalves
  3. Anneli Auranen
  4. Carita Berntsson
  5. Hanna-Reeta Hyvärinen
  6. Janette Koskinen
  7. Kukka Lindholm
  8. Mari Lahti
  9. Marjo Helin
  10. Roosa Vuorinen
  11. Sanni Marttinen
  12. Susanna Virta

Valmennuksen suunnittelun ja seurannan peruskoulutus tai korvaava

  1. Nella Ahdeala 2020

 >>> I-TASON TUTKINTO: Voimisteluvalmentajien peruskoulutus (100 h)

  1. Alexandra Ivanova 2015
  2. Iira Murtonen 2008
  3. Laura Tuominen 2012
  4. Maria Sjöblom 2008
  5. Miia Nuutinen
  6. Minna Saikkonen 2006
  7. Nina Nivanaho 2012
  8. Outi Kiili 1999
  9. Pauliina Juujärvi 2008
  10. Sannamari Lähde 2015
  11. Satu Murtonen
  12. Tea Mattila 2015

I-tason täydennyskoulutus Noviisit

  1. Iira Murtonen 2010
  2. Laura Tuominen 2011
  3. Maiju Vinni 2010
  4. Maria Sjöblom 2012
  5. Nina Nivanaho 2012
  6. Sannamari Lähde 2014

II-TASO

II-TASON TUTKINTO: Voimisteluvalmentajien jatkokoulus (100 h)

  1. Iira Murtonen 2013
  2. Laura Tuominen 2020
  3. Maria Sjöblom 2013
  4. Nina Nivanaho 2015
  5. Sannamari Lähde 2016
  6. Terhi Nyberg 2013

III-TASO

III-TASON tutkinto: Voimisteluvalmentajien lajitutkinto

  1. Iira Murtonen 2014
  2. Sannamari Lähde 2019

Liikunnan ammattitutkinto

Liikuntaneuvoja

  1. Terhi Nyberg, Lasten ja nuorten valmennus, Kisakallio 2010
  2. Iira Murtonen, Lasten ja nuorten valmennus, Vierumäki 2014
  3. Minna Saikkonen, Varala 2015

Valmentajan ammattitutkinto

  1. Iira Murtonen, Vierumäki 2019
  2. Sannamari Lähde, Vierumäki 2019

FIG AKATEMIA

Taso 2

  1. Marika Nurmikko, Rovaniemi 2009

Taso 3

  1. Satu Murtonen, Frankfurt 2012