Tapahtumat
Seuramme voimistelijoita osallistuu vuoden 2024 aikana seuraaviin tapahtumiin
Tarkista ryhmäsi valmentajalta mikä tapahtuma koskee sinua, jos olet asiasta epätietoinen! Kalenteria päivitetään vuoden aikana, joten seuraathan sivuja.
Harrastetoiminnan tapahtumat kalenterissa korostettuna.
Vuonna 2024 järjestetään myös Pyrkivä Gymnastics ry:n kilpatoiminnan avoimien ovien päiviä, jolloin vanhemmat ovat tervetulleita seuraamaan lastensa harjoituksia. Avoimet ovet pidetään JOKA KUUKAUDEN ENSIMMÄINEN SUNNUNTAI (poikkeuksena mahdolliset leiri- ja kilpailuviikonloput). Mikäli ryhmällä ei ole sunnuntaisin harjoituksia, tiedottaa valmentaja avoimien ovien treeneistä erikseen.
Harrastetoiminnan avoimet ovet järjestetään kevätkaudella 5.-11.2.
TAPAHTUMAKALENTERI 2024 | |||
---|---|---|---|
2024 | TAPAHTUMA | PAIKKA | OSALLISTUJAT |
21.12.-1.1. | JOULULOMA | Kilparyhmä 3 | |
22.12.-1.1. | JOULULOMA | MJ-ryhmä, kilparyhmät 1-2 | |
22.12.-3.1. | JOULULOMA | Harrastekilpa tasot 1-4 | |
22.12.-7.1. | JOULULOMA | Esikilparyhmä | |
6.1. | Loppiainen | VAPAA | |
6.-7.1. | Toiminnansuunniteluristeily | Hallitus, päätoimiset, tuntityöntekijät | |
8.1. | Vanhempainilta | Alfa | MJ-ryhmä |
8.-11.1. | B-naisten ja B-tyttöjen maajoukkue- sekä Bemariryhmään jo nimettyjen leiri | Kuortane | MJ-ryhmä |
8.1.-14.1. | Harrastetoiminnan kevätkausi alkaa | Turku, Paimio, Masku ja Salo | Harrastevoimistelijat |
9.1. | Hallitus | Teams | |
11.-14.1. | Bemaritestileiri | Kuortane | MJ-ryhmä, kilparyhmä 1 |
15.1. | Harrastetoiminnan kevätkausi alkaa Ruskolla | Rusko | Harrastevoimistelijat |
16.1. | Vanhempainilta | Alfa | Kilparyhmä 2 |
19.1. | Vanhempainilta | Alfa | Esikilparyhmä Kirsikat |
23.1. | PT-palaveri | Zoom | |
25.-29.1. | A-naisten ja B-ydin sekä A-tyttöjen ja PRE-naisten maajoukkueleiri | Kuortane | MJ-ryhmä |
27.1. | Varsinais-Suomen Urheilugaala | Logomo | Hallitus, päätoimiset |
31.1. | Hallitus | Teams | |
2.-4.2. | Alueminorileiri | Tampere | Leirille valitut voimistelijat |
5.2. | Vanhempainilta | Alfa | Kilparyhmä 3 Chilit |
5.-11.2. | Voimistelukoulu-, harraste- ja merkkiryhmien avoimet ovet | Harrastevoimistelijat | |
8.-11.2. | Bemarileiri | Kuortane | Leirille valitut voimistelijat |
10.-13.2. | B-naisten ja B-tyttöjen maajoukkueleiri | Kuortane | MJ-ryhmä |
12.2. | Hallitus | Teams | |
18.-24.2. | Harrastevoimistelun HIIHTOLOMA | Harrastevoimistelijat | |
19.-21.2. | Hiihtolomaleiri | Pikkis, Turku | 5-13 -vuotiaat harrastevoimistelijat & muut kiinnostuneet |
22.-25.2. | Hiihtoloma | MJ-ryhmä, kilparyhmät 1-3, harrastekilpa tasot 1-4 | |
23.-28.2. | A-naisten ja B-ydin sekä A-tyttöjen ja PRE-naisten maajoukkueleiri | Kuortane | MJ-ryhmä |
24.2. | NTV näyttö, Kuortane | Kuortane | MJ-ryhmä |
28.2. | Vanhempainilta | Alfa | Harrastekilpa taso 1 |
29.2.-3.3. | Tulokkaiden maajoukkue- ja Minoritestileiri | Kuortane | MJ-ryhmä, kilparyhmä 2 |
4.3. | Hallitus ja PT-palaveri | Toimisto | |
9.-10.3. | NTV maajoukkue- ja kilpalinjan luokkakilpailu, SM-karsintakilpailu, NTV näyttö, EsTT | Espoo | MJ-ryhmä, kilparyhmä 1 |
15.-17.3. | NTV maajoukkue- ja kilpalinjan luokkakilpailu, NTV näyttö, VsK-U | Tuusula | MJ-ryhmä |
16.3. | Taitaja-tapahtuma | Pikkis | Harrastevoimistelijat |
23.-24.3. | Telinevoimistelun SM-kilpailut, OP | Oulu | MJ-ryhmä |
29.3.-1.4. | Pääsiäisloma | Kilparyhmät 1-3, harrastekilpa tasot 1-4 | |
30.-1.4. | Pääsiäinen, ei harjoituksia | Turku, Rusko | Harrastevoimistelijat |
7.4. | Harrastekilparyhmien treenipäivä | Turku, Alfa | Harrastekilpa 1-4 |
13.-14.4. | NTV maajoukkue- ja kilpalinjan luokkakilpailu, TuUL | Turku | MJ-ryhmä, kilparyhmät 1-3, harrastekilpa tasot 2-4 |
19.-21.4. | NTV maajoukkue- ja kilpalinjan luokkakilpailu, Fliku-82 | Helsinki | MJ-ryhmä, kilparyhmät 1-3 |
25.4.-8.5. | Harrastevoimistelun kevätkauden viimeiset harjoitukset: ma 8.5., ti 25.4., ke 26.4., to 27.4., la 6.5. ja su 7.5. | Turku, Rusko, Masku, Salo | Harrastevoimistelijat |
30.4. | Treenipäivä | Alfa, Turku | Kilparyhmä 2 |
1.5. | Vappu, harrastevoimistelun ryhmillä ei harjoituksia | Kaikki | |
10.5. | Unelmien liikuntapäivä | Kupittaan Urheiluhalli | |
10.-12.5. | NTV maajoukkue- ja kilpalinjan luokkakilpailu, NTV näyttö, TaSi | Tampere | MJ-ryhmä, kilparyhmät 1-3 |
17.-19.5. | NTV maajoukkue- ja kilpalinjan luokkakilpailu, NTV näyttö, Pyrkivä | Turku | MJ-ryhmä, kilparyhmät 1-3, harrastekilpa tasot 1-4, esikilparyhmä |
24.-26.5. | Telinevoimistelun Voimisteluliiton Mestatuuskilpailut, NTV näyttö, TV | Tampere | MJ-ryhmä, kilparyhmät 1-3, harrastekilpa tasot 2-4 |
3.-6.6. | A-naisten ja B-ydin sekä A-tyttöjen ja PRE-naisten maajoukkueleiri | Kuortane | MJ-ryhmä |
3.-28.6. | Kesän kaverileirit | Alfa / Pikkis, Turku | 5-12 -v harrastevoimistelijat & muut kiinnostuneet |
3.-7.6., 20.-22.6. | Nuorten treenipäivät | Alfa, Turku | 13-v ja vanhemmat harrastevoimistelijat & muut kiinnostuneet |
16.-19.6. | Tulokkaiden maajoukkue- ja Minorileiri | Kuortane | Leirille valitut voimistelijat |
17.6.-14.7. | KESÄLOMA | Harrastekilpa tasot 1-4, esikilparyhmä | |
21.6.-7.7. | KESÄLOMA | MJ-ryhmä, kilparyhmät 1-2 | |
21.6.-14.7. | KESÄLOMA | Kilparyhmä 3 | |
25.-28.7. | Kilpa- ja harrastekilparyhmien kesäleiri Kuortaneen Urheiluopistolla | Kuortane | MJ-, kilpa-, harrastekilpa- & esikilparyhmät |
10.-13.8. | Bemarileiri | Kuortane | Leirille valitut voimistelijat |
12.-15.8. | B-naisten ja B-tyttöjen maajoukkueleiri | Kuortane | MJ-ryhmä |
18.-22.8. | A-tyttöjen, PRE-naisten ja Tulokkaiden maajoukkueleiri | Kuortane | MJ-ryhmä |
30.8.-1.9. | Alueminorileiri | Alfa, Turku | Leirille valitut voimistelijat |
19.-22.9. | Tulokkaiden maajoukkue- ja Minorileiri | Kuortane | Leirille valitut voimistelijat |
26.-29.9. | Bemarileiri | Kuortane | Leirille valitut voimistelijat |
28.9.-1.10. | B-naisten ja B-tyttöjen maajoukkueleiri | Kuortane | MJ-ryhmä |
4.-6.10. | NTV maajoukkue- ja kilpalinjan luokkakilpailu, NTV näyttö, Pyrkivä | Alfa, Turku | MJ-ryhmä, kilparyhmät 1-3, harrastekilpa tasot 1-4 |
11.-13.10. | NTV maajoukkue- ja kilpalinjan luokkakilpailu, NTV näyttö, VsK-U | Tuusula | MJ-ryhmä, kilparyhmät 1-3, harrastekilpa tasot 2-4 |
19.-20.10. | NTV maajoukkue- ja kilpalinjan luokkakilpailu, NTV näyttö, TuUL | Alfa, Turku | MJ-ryhmä, kilparyhmät 1-3, harrastekilpa tasot 2-4 |
26.-27.10. | NTV JunnuGym & Joukkue-SM, OP | Oulu | Joukkueisiin valitut voimistelijat |
21.-24.11. | Valtakunnallinen alueminorileiri | Kuortane | Leirille valitut voimistelijat |
28.11.-1.12. | Tulokkaiden maajoukkue- ja Minorileiri | Kuortane | Leirille valitut voimistelijat |
1.-5.12. | A-naisten ja B-ydin sekä A-tyttöjen ja PRE-naisten maajoukkueleiri | Kuortane | MJ-ryhmä |
Kilpa- ja harrastekilparyhmien kesäleiri Kuortaneen Urheiluopistolla
24.-27.7.2025
23.-26.7.2026
31.7.-3.8.2027