Tapahtumat

Seuramme voimistelijoita osallistuu vuoden 2022 aikana seuraaviin tapahtumiin

Kuva: Julia Meltoranta

Tarkista ryhmäsi valmentajalta mikä tapahtuma koskee sinua, jos olet asiasta epätietoinen! Kalenteria päivitetään vuoden aikana, joten seuraathan sivuja.

Vuonna 2022 järjestetään myös Pyrkivä Gymnastics ry:n kilparyhmien avoimien ovien päiviä, jolloin vanhemmat ovat tervetulleita kilpasaliin seuraamaan lastensa harjoituksia. Avoimet ovet pidetään JOKA KUUKAUDEN ENSIMMÄINEN SUNNUNTAI (poikkeuksena mahdolliset leiri- ja kilpailuviikonloput).
--> Koronaepidemian vuoksi kilpa- ja harrastekilparyhmien avoimien ovien päivät ovat toistaiseksi porrastettu ryhmäkohtaisesti.
⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠

TAPAHTUMAKALENTERI 2022

2022TAPAHTUMAPAIKKAOSALLISTUJAT
20.12.-2.1.JOULULOMA
Limet, Mintut, Helmet, Jadet, Rubiinit
22.12.-2.1.JOULULOMA
Tähdet, Pippurit
23.12.-3.1.JOULULOMA
Pionit
23.12.-6.1.JOULULOMA
Vadelmat
6.1. Loppiainen
VAPAA
6.1.Harrastepuolen ohjaajien starttipalaveriTeams
8.-9.1.Harrasteryhmien kevätkausi alkaa viikonloppuryhmätPikkis, AlfaVoimistelukoulu
10.-13.1.Harrasteryhmien kevätkausi alkaa arkiryhmätTurku, Paimio, Rusko ja SaloVoimistelukoulu
11.1.HallitusTeams
11.-14.1.B-maajoukkueleiriKuortaneMJ-ryhmä
13.-16.1.BemarileiriKuortaneMJ-ryhmä
15.-16.1.TK4 päivityskoulutus
MN, LT
17.1.Päätoimisten palaveriZoom
18.1.SalitoimikuntaTeams
25.1.Kilparyhmien vanhempainiltaZoom
2.2.Päätoimisten palaveriZoom
2.2.Esikilparyhmän vanhempainiltaZoomChilit
4.-6.2.AlueminorileiriTampereLeirille valitut voimistelijat
7.2.HallitusTeams
10.-13.2.Minorileiri ja tulokkaiden maajoukkueleiriKuortaneMJ-ryhmä, Mintut
16.2.Päätoimisten palaveriZoom
18.-20.2.TK3 
IM, KH, LP, SB, SK
19.2.-20.2.TK2
MK, NB, SL
18.-22.2.HIIHTOLOMA
MJ-ryhmä
19.-24.2.HIIHTOLOMA
Voimistelukoulun ryhmät
19.-22.2. HIIHTOLOMA
Mintut, Helmet, Jadet, Rubiinit
21.-23.2.HIIHTOLOMA
Vadelmat, Mustikat
21.-27.2.HIIHTOLOMA
Chilit
19.-26.2.HIIHTOLOMA
Harrasteryhmät
21.-23.2.Hiihtoloman kaverileiriPikkisHarrasteryhmät
24.2.-3.3.A-maajoukkueleiriKuortaneMJ-ryhmä
1.3.HallitusTeams
8.3.Päätoimisten palaveriZoom
10.-13.3.BemarileiriKuortaneMJ-ryhmä
12.-15.3.B-maajoukkueleiriKuortaneMJ-ryhmä
19.3.VS UrheilugaalaTurkuHallitus, päätoimiset valmentajat, MJ-ryhmä, Mintut
23.3.Päätoimisten palaveriZoom
1.-3.4.NTV maajoukkue- ja kilpalinjan luokkakilpailut (VSK-U)TuusulaPionit
2.-7-4.Avoimet ovet vanhemmilleMasku, Paimio, Rusko, Turku, SaloHarrasteryhmät
8.-10.4.NTV maajoukkue- ja kilpalinjan luokkakilpailut (TuUL)TurkuPippurit, Mintut, Pionit, Vadelmat, Jadet, Rubiinit
9.-10.4.Sunnuntairyhmien poikkeusharjoitukset TurkuHarrasteryhmien sunnuntairyhmät
15.-17.4.Pääsiäisloma
MJ-ryhmä. Mintut, Helmet, Jadet, Rubiinit
15.-18.4.Pääsiäisloma
Pionit, Vadelmat
15.-19.4.Pääsiäinen, lauantai-, sunnuntai- ja maanantairyhmillä ei harjoituksiaTurku, Rusko, SaloHarrasteryhmät
19.4.SalitoimikuntaTeams
20.4.Päätoimisten palaveriZoom
21.4.TreenipäiväAlfaPionit
23.4.Taitaja-tapahtuma, PeruttuTurku, PikkisHarrasteryhmät
23.4.Valmentajien ensiapukoulutusAlfa, Pikkis
24.4.MerkkisuorituspäiväAlfa, PikkisMerkkiryhmät
25.-28.4.Tulokkaiden maajoukkueleiriKuortaneMJ-ryhmä
27.4.TreenipäiväAlfaVadelmat
1.5.VAPPU Alfa kiinni
3.5.Hallituksen kokousAlfa toimisto
3.5.VuosikokousAlfa toimisto
4.5.Päätoimisten palaveriZoom
4.5.Kevään päätöstreenitAlfa, PikkisHarrasteryhmät
6.-8.5.NTV maajoukkue- ja kilpalinjan luokkakilpailut (Pyrkivä, samalla seuran mestaruuskilpailu)TurkuMJ-ryhmä, Mintut, Pionit, Vadelmat, Safiirit, Helmet, Jadet, Rubiinit
7.-8.5Sunnuntairyhmien poikkeusharjoituksetTurkuSunnuntain harrasteryhmät
10.5.Unelmien liikuntapäiväKupittaa
10.5.HarrastusfoorumiTeamsMS
13.-15.5.NTV maajoukkue- ja kilpalinjan luokkakilpailut (TaSi)TampereMJ-ryhmä, Mintut, Pionit, Vadelmat, Safiirit, Helmet, Jadet, Rubiinit
22.5.Kapteeni Kumiankan puuhapäivä, Jokisataman avajaisetForum MarinumMJ-ryhmä, Mintut
23.5.SalitoimikuntaTeams
23.5.Päätoimisten palaveriZoom
27.-29.5.Voimisteluliiton mestaruuskilpailut (OP)OuluMJ-ryhmä, Mintut, Pionit, Vadelmat, Safiirit, Helmet, Jadet, Rubiinit
31.5.-1.6.Harrastesalin remonttityhjennysAlfa
2.6.Hallituksen kokousTeams
6.-10.6.Kesän kaverileiripäivätAlfa, Turku
8.-9.6.SM-kilpailutTampereMJ-ryhmä
9.-12.6.GymnaestradaTampereMJ-ryhmä, Mintut, Pionit, Vadelmat, Helmet, Jadet, Rubiinit
13.-17.6.Kesän kaverileiripäivätPikkis, Turku
14.6.Hallituksen kokousTeams
14.6.PT-palaveriZoom
16.-19.6.Minorileiri ja tulokkaiden maajoukkueleiriKuortaneMJ-ryhmä, Mintut
17.6.-17.7.KESÄLOMA
Chilit
19.-23.6.A-maajoukkueleiriKuortaneMJ-ryhmä
20.-22.6.Kesän kaverileiripäivätAlfa, Turku
26.6.-1.7.Kesän kaverileiripäivätPikkis, Turku
24.6.-17.7.KESÄLOMA
Vadelmat
1.7.-31.7.KESÄLOMA
Harrastekilparyhmät
2.-17.7.KESÄLOMA
MJ-ryhmä, Mintut, Pionit
28.-31.7.Tyttöjen kilpa- ja harrastekilparyhmien kesäleiri (Pyrkivä)Kuortaneen UrheiluopistoKilpa- ja harrastekilparyhmät
8.-11.8.Minorileiri ja tulokkaiden maajoukkueleiriKuortaneMJ-ryhmä, Mintut
18.-21.8.B-maajoukkueleiriKuortaneMJ-ryhmä
25.-28.8.BemarileiriKuortaneMJ-ryhmä
9.-11.9.AlueminorileiriTurkuLeirille valitut voimistelijat
21.-25.9.A-maajoukkueleiriKuortaneMJ-ryhmä
23.-25.9.NTV maajoukkue- ja kilpalinjan luokkakilpailut (VK-Lohja)Lohja
28.9.-1.10.B-maajoukkueleiriKuortaneMJ-ryhmä
30.9.-3.10.BemarileiriKuortaneMJ-ryhmä
30.9.-2.10.NTV maajoukkue- ja kilpalinjan luokkakilpailut (TaSi)Tampere
7.-9.10.JunnuGym & JoukkueSM (TuUL)Alfa, Turku
14.-16.10.NTV maajoukkue- ja kilpalinjan luokkakilpailut (HIFK)Helsinki
21.-23.10.NTV maajoukkue- ja kilpalinjan luokkakilpailut (EsTT)Espoo
4.-6.11.NTV maajoukkue- ja kilpalinjan luokkakilpailut (Pyrkivä)Alfa, Turku
24.-27.11.AlueminorileiriKuortaneLeirille valitut voimistelijat
1.-5.12.A-maajoukkueleiriKuortaneMJ-ryhmä
8.-11.12.Minorileiri ja tulokkaiden maajoukkueleiriKuortaneMJ-ryhmä, Mintut


2022


28.-31.7.Kilpa- ja harrastekilparyhmien kesäleiri Kuortaneen Urheiluopistolla

2023


27.-30.7.Kilpa- ja harrastekilparyhmien kesäleiri Kuortaneen Urheiluopistolla