Tapahtumat

Seuramme voimistelijoita osallistuu vuoden 2020 aikana seuraaviin tapahtumiin

Tarkista ryhmäsi valmentajalta mikä tapahtuma koskee sinua, jos olet asiasta epätietoinen!
Kalenteria päivitetään vuoden aikana, joten seuraathan sivuja.

Vuonna 2020 järjestetään myös Pyrkivä Gymnastics ry:n kilparyhmien avoimien ovien päiviä, jolloin vanhemmat ovat tervetulleita kilpasaliin seuraamaan lastensa harjoituksia. Avoimet ovet pidetään JOKA KUUKAUDEN ENSIMMÄINEN SUNNUNTAI (poikkeuksena mahdolliset leiri- ja kilpailuviikonloput).

 

2020TAPAHTUMAPAIKKAOSALLISTUJAT
21.12.2019-1.1.2020Joululoma Tähdet, Säteet, Kiwit, Limet, Mintut, Pionit, Helmet
2.1.Harrastevalmentajien koulutustilaisuusPikkis 
7.1.Voimistelukoulun kevätkausi alkaaTurku, Rusko, SaloVoimistelukouluryhmät
7.1.Päätoimisten palaveriTurkuPäätoimiset
8.1.VanhempainiltaAlfa, TurkuPippurit
12.1.Fysioinfo vanhemmilleAlfa, TurkuKilparyhmät
14.1.Hallituksen kokous  
15.1.VanhempainiltaAlfa, TurkuLimet
16.-19.1.B-maajoukkue- ja BemarileiriKuortaneen UrheiluopistoTähdet
21.1.VanhempainiltaAlfa, TurkuVadelmat
31.1.-2.2.AlueminorileiriIkurin liikuntahalli, TampereLimet, Pippurit, Mintut
2.2.Voimisteluohjaajan startti -koulutusTurkuSK
3.2.Päätoimisten palaveriTurkuPäätoimiset
6.-9.2.MinorileiriKuortaneen UrheiluopistoLimet, Pippurit
8.2.TimanttitestitLohjaPippurit, Mintut
8.2.TK1 tuomarikoulutusTurkuSK, LP
9.2.TK2 tuomarikoulutusTurkuLP
11.2.Hallituksen kokous  
14.-16.2.Voimisteluvalmentajien jatkokoulutus, II-tasoKuortaneLT
14.-18.2.Hiihtoloma Mintut, Pionit, Helmet
17.-19.2.HIIHTOLOMAN KAVERILEIRITurkuVoimistelukoulu
15.-20.2.Voimistelukoulun hiihtoloma, ei harjoituksiaTurku, Rusko, SaloVoimistelukouluryhmät
19.-26.2.Maajoukkueen hiihtolomaleiriKuortaneen UrheiluopistoTähdet
20.-23.2.Hiihtoloma Tähdet, Limet, Pippurit
22.2.Naisten ja tyttöjen PM- ja EM-näyttöKuortaneen UrheiluopistoTähdet
6.-8.3.Voimisteluvalmentajien jatkokoulutus, II-tasoKuortaneLT
10.3.Hallituksen kokous  
21.3.Seuran TÄHTI-tapahtumaTurku, Pikkis3-6v voimistelukouluryhmät
21.-22.3.NTV maajoukkue- ja kilpainjan luokkakilpailut, tyttöjen SM-karsinta sekä naisten ja tyttöjen PM- ja EM-katsastus (TuUL)Alfa, TurkuTähdet, Limet, Pippurit, Mintut, Pionit, Safiirit, Helmet
27.-29.3.NTV maajoukkue- ja kilpalinjan luokkakilpailut (VSK-U)Veskula, TuusulaTähdet, Limet, Pippurit, Mintut, Pionit
28.3.Naisten ja tyttöjen PM- ja EM-katsastus (Kieppi)Kisahalli, HelsinkiTähdet
29.3.Seuran oma TAITAJA-tapahtumaAlfa, TukuVoimistelukouluryhmät
3.-5.4.NTV naisten ja tyttöjen SM-kilpailut, naisten ja tyttöjen EM- ja PEM-katsastus sekä tyttöjen Gymnasiaadit-katsastus (TV)Ikurin liikuntahalli, TampereTähdet
5.4.Stara-tapahtumaAlfa, Turku 
7.4.Hallituksen kokous  
7.4.Vuosikokous  
10.-12.4.Pääsiäisloma Tähdet, Limet, Pippurit, Mintut, Pionit, Helmet
19.4.MerkkisuorituspäiväTurkuMerkkiryhmät
21.-23.4.Tiistai-, keskiviikko- ja torstairyhmien viimeiset harjoituksetTurkuVoimistelukouluryhmät
30.4.Vappuaatto, ei harjoituksia Kaikki
1.5.Vappupäivä, ei harjoituksia Kaikki
2.-4.5.Lauantai-,sunnuntai- ja maanantairyhmien viimeiset harjoituksetTurkuVoimistelukouluryhmät
6.5.Kaveritreenipäivä AlfassaTurkuVoimistelukouluryhmät
8.-10.5.NTV naisten ja tyttöjen Voimisteluliiton mestaruuskilpailut (Kieppi)Kisahalli, HelsinkiTähdet, Limet, Pippurit, Mintut, Pionit, Safiirit, Helmet
12.5.Hallituksen kokous  
15.-17.5.NTV maajoukkue- ja kilpalinjan luokkakilpailut (Vk-Lohja)LohjaTähdet, Limet, Pippurit, Mintut, Pionit
22.-24.5.NTV maajoukkue- ja kilpalinjan luokkakilpailut (TaSi)Ikurin liikuntahalli, TampereTähdet, Limet, Pippurit, Mintut, Pionit, Safiirit, Helmet
1.-18.6.KESÄN KAVERILEIRIPÄIVÄTTurkuVoimistelukouluryhmät
5.-7.6.Voimisteliupäivät, naisten ja tyttöjen PEM-näyttö sekä tyttöjen Gymnasiaadit-näyttö (KRV)KuopioTähdet, Limet, Pippurit, Mintut, Pionit, Helmet
9.6.Hallituksen kokous  
11.-14.6.MinoritestileiriKuortaneen UrheiluopistoLimet, Pippurit
12.-17.7.KV-leiriKuortaneen Urheiluopisto 
24.-26.7.Tyttöjen kilpa- ja alkeiskilparyhmien kesäleiri (Pyrkivä)

Kuortaneen Urheiluopisto

 
4.-7.8.MinorileiriKuortaneen UrheiluopistoRyhmään kuuluvat voimistelijat
7.-10.8.Valtakunnallinen alueminorileiriKuortaneen UrheiluopistoLeirille valitut voimistelijat
20.-23.8.BMJ ja BemaritestileiriKuortaneen UrheiluopistoTähdet, Limet
25.-27.9.NTV maajoukkuelinjan 1.-3.lk ja kilpalinjan luokkakilpailut (Vk-Lohja)Lohja 
1.-4.10.B-maajoukkue- ja BemarileiriKuortaneen UrheiluopistoRyhmään kuuluvat voimistelijat
2.-4.10.NTV maajoukkuelinjan 1.-3.lk ja kilpalinjan luokkakilpailut (AS)Helsinki 
9.-11.10.NTV maajoukkuelinjan 1.-3.lk ja kilpalinjan luokkakilpailut (TaSi)Ikurin liikuntahalli, Tampere 
23.-25.10.JunnuGym ja Joukkue-SM (OP)Oulu 
30.10.-1.11.Mälar CupRuotsi 
3.-6.12.MinorileiriKuortaneen UrheiluopistoRyhmään kuuluvat voimistelijat

 

2020

 
23.-26.7.Tyttöjen kilparyhmien kesäleiri Kuortaneen Urheiluopistolla

2021

 
22.-25.7.Tyttöjen kilparyhmien kesäleiri Kuortaneen Urheiluopistolla