Tapahtumat

Seuramme voimistelijoita osallistuu vuoden 2019 aikana seuraaviin tapahtumiin

Tarkista ryhmäsi valmentajalta mikä tapahtuma koskee sinua, jos olet asiasta epätietoinen!
Kalenteria päivitetään vuoden aikana, joten seuraathan sivuja.

Vuonna 2019 järjestetään myös Pyrkivä Gymnastics ry:n kilparyhmien avoimien ovien päiviä, jolloin vanhemmat ovat tervetulleita kilpasaliin seuraamaan lastensa harjoituksia. Avoimet ovet pidetään JOKA KUUKAUDEN ENSIMMÄINEN SUNNUNTAI (poikkeuksena mahdolliset leiri- ja kilpailuviikonloput).

 

 

2019TAPAHTUMAPAIKKAOSALLISTUJAT
7.1.Voimistelukoulun kausi alkaaTurku, Alfa/ Raunistula, RuskoVoimistelukouluryhmät
17.-20.1.Bemarileiri 3/4Kuortaneen UrheiluopistoTähdet
18.-20.1.AlueminorileiriTampere, IkuriKiwit, Pippurit, Mintut
7.-10.2.Minorileiri 4/4Kuortaneen UrheiluopistoTähdet, Limet, Kiwit
16.2.-22.2.HIIHTOLOMA Voimistelukoulu
18.-22.2.HIIHTOLOMALEIRITurku, PikkisVoimistelukoulu
18.2.TreenipäiväTurku, AlfaLimet
19.2.TreenipäiväTurku, AlfaTähdet, Säteet, Kiwit
21.-24.2.HIIHTOLOMA Säteet, Limet, Kiwit
21.-25.2.HIIHTOLOMA Pippurit
22.-24.2.HIIHTOLOMA Tähdet
4.-10.3Avoimet ovetTurku, RuskoVoimistelukoulu
5.-6.3.Minorien TTR treenipäivätTampere, IkuriTähdet
8.-10.3.Luokkakilpailut + katsastus (TV)Tampere, IkuriTähdet, Pippurit, Mintut
14.-17.3.Bemarileiri 4/4Kuortaneen UrheiluopistoTähdet
22.-24.3.Luokkakilpailut + katsastus (STVK)Helsinki, LiikuntamyllyTähdet, Pippurit, Mintut
23.3.Seuran oma Stara-TapahtumaTurku. PikkisVoimistelukoulu
24.3.Seuran oma Taitaja-tapahtumaTurku, AlfaVoimistelukoulu
24.3.STARA-tapahtumaTurku, AlfaAvoin kaikille
29.-31.3.Unni & Harald -kilpailuNorjaMinorit (TTR)
7.4.MerkkisuorituspäiväTurku, AlfaVoimistelukoulun merkkiryhmät
9.4-7.5.Isovanhempi-lapsiryhmäTurku, PikkisAvoin kaikille
12.-14.4.Luokkakilpailut + katsastus (TuUL)Turku, AlfaTähdet, Säteet, Limet, Kiwit, Pippurit, Mintut, Helmet
17.-18.4.AlueMJ treenipäiväTurku, AlfaTähdet, Limet, Kiwit
19.-21.4.PÄÄSIÄISLOMA Tähdet, Pippurit
19.-22.4.Pääsiäinen, ei harjoituksia voimistelukouluryhmilläTurku, RuskoVoimistelukouluryhmät
26.-28.4.Luokkakilpailut + katsastus + JSM-karsinta (KIEPPI)Helsinki, Töölön kisahalliTähdet, Säteet, Limet, Kiwit
30.4.VAPPUAATTO, ei harjoituksia Voimistelukouluryhmät
1.5.VAPPUPÄIVÄ, ei harjoituksia Voimistelukouluryhmät
3.-5.5.Voimisteluliiton Mestaruuskilpailut + katsastus (JyVo)JyväskyläTähdet, Säteet, Limet, Kiwit, Pippurit, Mintut
6.5.Kauden viimeiset harjoituksetTurku, Alfa ja RuskoVoimistelukouluryhmät
8.5.KaveritreenipäiväTurku, AlfaVoimistelukouluryhmät
10.-12.5.Luokkakilpailut (AS)Helsinki, LiikuntamyllyTähdet, Säteet, Limet, Kiwit, Pippurit, Mintut
17.-19.5.Luokkakilpailut (VSK-U)Tuusula, VeskulaTähdet, Pippurit
24.-26.5.SM-kilpailutTurku, KupittaaTähdet, Säteet
3.-7.6.KaverileiripäivätTurku, Pikkis/AlfaVoimistelukoulu
3.-5.6.Alfan LeiriTurku, AlfaKilpa- ja harrastekilparyhmät
7.-9.6.Voimistelupäivät (EsTT)EspooKilpa- ja harrastekilparyhmät
10.-14.6.KaverileiripäivätTurku, PikkisVoimistelukoulu
13.-16.6.Minoritestileiri 1/4Kuortaneen UrheiluopistoLimet, Kiwit, Pippurit
17.-20.6.KaverileiripäivätTurku, AlfaVoimistelukoulu
20.6.-7.7.KESÄLOMA Pippurit
21.6.-7.7.KESÄLOMA Tähdet, Säteet, Limet, Kiwit
25.-28.7.Tyttöjen kilpa- ja alkeiskilparyhmien kesäleiriKuortaneen UrheiluopistoKilparyhmät
6.-9.8.Minorileiri 2/4Kuortaneen UrheiluopistoLeirille valitut voimistelijat
9.-12.8.Valtakunnallinen AlueminorileiriKuortaneen UrheiluopistoLeirille valitut voimistelijat
22.-25.8.Bemaritestileiri 1/4Kuortaneen UrheiluopistoTähdet
3.-6.10.Bemarileiri 2/4Kuortaneen UrheiluopistoLeirille valitut voimistelijat
4.-6.10.Luokkakilpailut (VSK-U)Tuusula, Veskula 
11.-13.10.Luokkakilpailut (Fliku-82 ry)Helsinki, Liikuntamylly 
18.-20.10.Luokkakilpailut (TV)Tampere, Ikuri 
25.-27.10.Luokkakilpailut (TaSi)Tampere, Ikuri 
1.-3.11.JunnuGym & JoukkueSM (Pyrkivä)Turku, AlfaJoukkueisiin valitut voimistelijat
8.-10.11.AlueminorileiriTurku, AlfaLeirille valitut voimistelijat
5.-8.12.Minorileiri 3/4Kuortaneen UrheiluopistoLeirille valitut voimistelijat

 

2019

 
25.-28.7.Tyttöjen kilparyhmien kesäleiri Kuortaneen Urheiluopistolla

2020

 
23.-26.7.Tyttöjen kilparyhmien kesäleiri Kuortaneen Urheiluopistolla

2021

 
22.-25.7.Tyttöjen kilparyhmien kesäleiri Kuortaneen Urheiluopistolla