Tapahtumat

Seuramme voimistelijoita osallistuu vuoden 2018 aikana seuraaviin tapahtumiin

Tarkista ryhmäsi valmentajalta mikä tapahtuma koskee sinua, jos olet asiasta epätietoinen!
Kalenteria päivitetään vuoden aikana, joten seuraathan sivuja.

Vuonna 2018 järjestetään myös Pyrkivä Gymnastics ry:n kilparyhmien avoimien ovien päiviä, jolloin vanhemmat ovat tervetulleita kilpasaliin seuraamaan lastensa harjoituksia. Avoimet ovet pidetään JOKA KUUKAUDEN ENSIMMÄINEN SUNNUNTAI (poikkeuksena mahdolliset leiri- ja kilpailuviikonloput).

 

 

2018TAPAHTUMAPAIKKAOSALLISTUJAT
3.1.TreenipäiväTurku, AlfaKolibrit, Limet
4.1.TreenipäiväTurku, AlfaTähdet, Säteet
5.1.TreenipäiväTurku, AlfaKiwit
11.-14.1.Bemarileiri 3/4Kuortaneen UrheiluopistoTähdet
16.1.VanhempainiltaTurku, AlfaKiwit
17.1.ValmentajapalaveriTurku, Liikun toimistoPäätoimiset valmentajat
19.-21.1.AlueminorileiriTampere, IkuriKiwit, Limet, Pippurit
29.1.VanhempainiltaTurku, AlfaLimet, Mintut
8.-11.2.Minorileiri 4/4Kuortaneen UrheiluopistoSäteet, Kolibrit
13.2.ValmentajapalaveriTurku, Liikun toimistoPäätoimiset valmentajat
14.-15.2.AlueMJ treenipäiväTurku, AlfaTähdet, Säteet, Kolibrit
16.-18.2.HIIHTOLOMA Pippurit
16.-19.2.HIIHTOLOMA Kolibrit
17.-19.2.HIIHTOLOMA Limet
23.-25.2.HIIHTOLOMA Kiwit
23.-25.2.Winter Gymnastics CampRovaniemiKolibrit, Limet, Pippurit
23.-26.2.HIIHTOLOMA Tähdet, Säteet
8.-11.3.Bemarileiri 4/4Kuortaneen UrheiluopistoTähdet
19.3.TreenipäiväTurku, AlfaMintut
24.3.Stara-tapahtumaTurku, Raunistulan kouluVoimistelukoulu
23.-25.3.Luokkakilpailut (TaSi)Tampere, IkuriPippurit
25.-26.3.Bemarien TTR treenipäiväTurku, AlfaTähdet (TTR)
27.3.Päätoimisten palaveri  
30.-31.3.PÄÄSIÄISLOMA Tähdet, Kolibrit, Kiwit, Limet, Pippurit
30.3-2.4PÄÄSIÄINEN, ei harjoituksia Voimistelukouluryhmät
6.-8.4.Luokkakilpailut (Fliku)Helsinki, MyllyTähdet, Säteet, Kolibrit, Kiwit, Limet, Mintut
8.4.MerkkisuorituspäiväAlfaMerkkiryhmät
13.-15.4.Luokkakilpailut (Vk-Lohja)LohjaTähdet, Säteet, Kolibrit, Kiwit, Limet, Pippurit, Mintut
19.-20.4.AlueMJ treenipäiväTurku, AlfaTähdet, Säteet, Kolibrit
24.-26.4.Voimistelukoulun viimeiset harjoituksetAlfa, RaunistulaTiistai-, keskiviikko- ja torstairyhmät
27.-29.4.Luokkakilpailut (STVK)HelsinkiTähdet, Kolibrit
28.-29.4.Alpha Factor TrophyNorjaTähdet (TTR)
30.4.-1.5.VAPPU - vapaa Kaikki
5.-7.5.Voimistelukoulun viimeiset harjoituksetAlfa, RaunistulaLauantai-, sunnuntai- ja maanantairyhmät
9.5.KaveritreenipäiväAlfa 
11.-13.5.Luokkakilpailut (TV)Tampere, IkuriTähdet, Säteet, Kolibrit, Kiwit, Limet, Pippurit, Mintut
12.5.Kaikkien voimistelukouluryhmien kevätkauden päätöstapahtumaRaunistulan kouluVoimistelukouluryhmien perheet
18.-20.5.Voimisteluliiton MestaruuskipailutTuusulan jäähalliTähdet, Säteet, Kolibrit, Kiwit, Limet, Pippurit, Mintut
25.-27.5.SM-kilpailutTuusulan jäähalliTähdet
7.-10.6.GymnaestradaTurkuKaikki
11.-14.6.Training CampKuortaneen UrheiluopistoKiwit
11.-15.6Kesäleiripäivät / kaverileiriTurku, Raunistulan kouluKaikki yli 5v. lapset
14.-17.6.Minoritestileiri 1/4Kuortaneen UrheiluopistoKolibrit, Limet
18.-21.6.Kesäleiripäivät / kaverileiriTurku, AlfaKaikki yli 5v. lapset
16.6.-8.7.KESÄLOMA Pippurit, Mintut, Nuput
22.6.-8.7.KESÄLOMA Tähdet, Säteet, Kolibrit, Kiwit, Limet
26.-29.7.Tyttöjen kilpa- ja alkeiskilparyhmien kesäleiriKuortaneen Urheiluopisto 
4.-7.8.Minorileiri 2/4Kuortaneen UrheiluopistoLeirille valitut voimistelijat
8.-11.8.Valtakunnallinen AlueminorileiriKuortaneen UrheiluopistoLeirille valitut voimistelijat
23.-26.8.Bemaritestileiri 1/4Kuortaneen UrheiluopistoTähdet, Säteet
2.-9.9.Portugalin leiriAnadiaTähdet, Säteet. Kolibrit
4.-7.10.Bemarileiri 2/4Kuortaneen UrheiluopistoLeirille valitut voimistelijat
12.-14.10.Luokkakilpailut (TaSi)Tampere, Ikuri 
19.-21.10.Luokkakilpailut (TuUL)Turku, Alfa 
26.-28.10.Luokkakilpailut (EsTT)Espoo 
9.-11.11.JunnuGym & JoukkueSM (Kieppi)HelsinkiJoukkueisiin valitut voimistelijat
6.-9.12.Minorileiri 3/4Kuortaneen UrheiluopistoLeirille valitut voimistelijat

 

2019

 
25.-28.7.Tyttöjen kilparyhmien kesäleiri Kuortaneen Urheiluopistolla

2020

 
23.-26.7.Tyttöjen kilparyhmien kesäleiri Kuortaneen Urheiluopistolla

2021

 
22.-25.7.Tyttöjen kilparyhmien kesäleiri Kuortaneen Urheiluopistolla