Tiedote Pyrkivä Gymnasticsin jäsenille 22.4.2021 - Nuoret siirtyvät harjoittelemaan sisätiloihin vkolla 17

22.4.2021

2007 ja aiemmin syntyneet voimistelijamme Turussa, Salossa ja Ruskolla pääsevät ensi maanantaista 26.4. alkaen palaamaan sisätiloissa tapahtuvaan harjoitteluun. Koronatilanne otetaan edelleen huomioon harjoitusten suunnittelussa, ja mm. turvavälien toteutuminen pyritään takaamaan mahdollisimman hyvin. 

Harrastevoimistelun kevätkausi on lähenemässä loppuaan, ja olemme tarkemmin yhteydessä perheisiin koskien kauden viimeisiä harjoituksia ja kauden päätöstä. Harjoitustauolla olleiden harrastevoimistelijoiden kausi jatkuu korvaavien harjoitusten muodossa, tiedotamme loppukevään harjoitusajoista perheitä sähköpostitse. 

Harrastekilpa- ja kilparyhmien harjoittelusta tiedottavat ryhmien omat valmentajat.

 

Harrastevoimistelun syyskausi 2021 käynnistyy taas elokuussa! Kaikki toiminnassamme keväällä mukana olleet voimistelijat siirretään automaattisesti syksyn ryhmiin. 

Mikäli voimistelu- ja treeni-intoa löytyy kesälläkin, niin varaa paikka kesän kaverileiriltä! ☀️  Lue lisää TÄSTÄ!

 

Treeniterveisin,

Pyrkivä Gymnastics ry