Tiedote Pyrkivä Gymnasticsin jäsenille 17.5.2021 - Salon sisäliikuntapaikat pysyvät suljettuina

17.5.2021

6.5.2021:

Salon kaupunki kiristää rajoituksiaan alueen pahentuneen koronavirustilanteen vuoksi; kaupungin sisäliikuntapaikat sulkeutuvat 2007 ja aiemmin syntyneiltä harrastajilta 7.-16.5.2021. Lasten harrastevoimistelun kausi on Salossa jo päättynyt, mutta nuorten korvaavia harjoituksia järjestetään myös uusien rajoitusten aikana.

Nuorten voimistelijoiden korvaavat treenit järjestetään Salossa rajoitusten vuoksi aiemmasta tiedotuksesta poiketen ulkotiloissa. Ulkona harjoitellaan ainakin 16.5.2021 saakka. Informoimme perheitä asiasta tarkemmin sähköpostitse.

- Pyrkivä Gymnastics ry


Päivitetty 17.5.2021:

Salo jatkaa koronarajoituksia, ja sisäliikuntapaikat pysyvät nuorilta suljettuina ainakin toukokuun loppuun saakka. Olemme sähköpostitse yhteydessä Salossa harjoittelevien nuorten perheisiin koskien loppukauden harjoituksia.