Staralaiset pääsivät näyttämään taitojaan kotikisoissa

27.10.2023

Kotikisojen yhteydessä järjestettiin myös Stara-tapahtuma.

Stara-tapahtumat ovat esikilpa- ja harrastekilparyhmien voimistelijoiden ensikosketus esiintymiseen ja kilpailemiseen. Sunnuntaina 15.10. pidetyssä Starassa nähtiin upeita, taitavia ja rohkeita voimistelijoita harrastekilpa taso 1:stä, harrastekilpa taso 2:sta, Chileistä sekä PikkuChileistä; tapahtumassa taituroivat Velma Ahonen, Linnea Granath, Lumi Haavisto, Venla Heikkilä, Isla Honkanen, Saga Huhtala, Emma Huldén, Olivia Hurme, Sofia Joutsa, Hilla Kanerva, Mette Keskitalo, Inna Laaksonen, Janni Latokylä, Mandi Lehtonen, Lilian Mikkola, Oona-Liisa Näreinen, Juli Rantanen, Auni Rauhansuu, Ilta-Koraliina Saari, Hilla Takatupa, Vivien Tuominen, Kiira Voutilainen, Emma Vuorsalo ja Anna Zoghbi.

Onnittelut upeista suorituksista mukana olleille voimistelijoille, ja kiitos iloisesta tapahtumasta valmentajille ja arveille! 


Kuva: Maria Sjöblom