Pyrkivä Gymnasticsin Joulunäytös 2023 - lisää päivä kalenteriin!

24.10.2023

Vuotta on vielä reilusti jäljellä, mutta kurkistetaan jo tässä kohtaa joulukuun tuleviin tapahtumiin; Pyrkivä Gymnasticsin kauden päätöstä vietetään jälleen tuttuun tapaan Joulunäytöksen merkeissä!

Turun, Maskun, Paimion ja Ruskon ryhmien Joulunäytös järjestetään Alfan liikuntakeskuksessa sunnuntaina 17.12.2023. Salon ryhmät kokoontuvat omaan näytökseen Halikon liikuntahalliin 14.12., mutta ovat tervetulleita katsomaan myös Turun näytöstä.

Turun Joulunäytöksen teemana on tänä vuonna Pyrkivä Gymnasticsin satukirja. <3 Päivä alkaa klo 11:00 harrastetoiminnan näytöksellä (kenraaliharjoitus klo 09:30), jossa estradille nousevat kaikki alkeis-, harraste- ja merkkiryhmien voimistelijat. Aamupäivän näytöksessä esiintyy myös kilpatoiminnan ryhmiä. Esikilpa-, harrastekilpa-, kilpa- ja MJ-ryhmien oma näytös starttaa klo 14:00.

Merkkaa päivä / päivät jo nyt kalenteriin, lisäinfoa tulossa myöhemmin!


Kuva: Nella Ahdeala