Onnistumisia Alppilan Salamien kilpailuissa!

12.5.2021

Viime viikolla kisattiin Alppilan Salamien online-kisoissa! Mukana oli tällä kertaa voimistelijoita harrastekilparyhmistä  Jadeista ja Helmistä, sekä kilparyhmä Mintuista.

B-luokassa nähtiin hieno joukko Pyrkivän voimistelijoita. Nuoremmissa tytöt esiintyivät tyylikkäästi, ja saavuttivat odotettuja onnistumisia ja hienoja kategorioita. Vanhemmissakin nähtiin upeita suorituksia; Selma Tanttu voimisteli hienosti hopeaa huikeilla VII kategorian pisteillä! Ronja Mäkirinta sijoittui hienosti kategorialla VI viidenneksi ja Peppi Heikkinen kategorialla V kymmenenneksi.

C-luokan vanhemmissa Pyrkiväläiset loistivat; Mette Lindroos nappasi upeasti kultaa ja Lila Heikkilä pronssia, Mona Nylund taituroi neljänneksi. Kaikki kolme saavuttivat huikeat VII kategorian pisteet. Lisäksi kisasta Venla Pajakkalalle hieno sija 6 kategorialla VI, Frida Barckille sija 9 kategorialla V ja Kerttu Lehtoselle ja Silja Korhoselle jaettu sija 10, myöskin kategorialla V!

D-luokan nuoremmissa Nanna Sintonen nousi hienosti V kategorian pisteillä kilpailun yhdeksänneksi.

Onnea kaikille kilpailuissa onnistuneille, ja kiitokset kisajärjestäjälle!