Ilmoittautuminen syksyn ryhmiin on nyt käynnissä!

9.7.2022

Telinevoimistelu on erinomainen harrastus kaikenikäisille, ja kehittää hauskalla ja monipuolisella tavalla liikunnan perustaitoja. Pyrkivä Gymnasticsin harrastevoimistelun kausi starttaa jälleen syyskuun alussa ja ilmoittautuminen syyskaudelle on auki NYT !

Syksyllä 2022 tarjoamme telinevoimisteluryhmiä yhteensä viidellä eri paikkakunnalla: Turussa, Maskussa, Paimiossa, Salossa ja Ruskolla.

Valitse omasi laajasta ryhmätarjonnastamme:

  • lasten telinevoimistelun alkeis-, harraste- ja jatkoryhmät
  •  volttikoulu / freegym
  •  monilajiryhmä
  •  telinevoimistelun erityislastenryhmä
  •  aikuisten telinevoimisteluryhmä
  •  lasten telinevoimistelun merkkiryhmät

Pyrkivä Gymnasticsin harrastevoimistelun ryhmissä lapsella on mahdollisuus edetä omien toiveidensa ja taitojensa mukaisesti. Harrastetoimintamme lähtökohtana on, että voimistelun tulee olla leikinomaista, hauskaa ja turvallista, ja sen pitää antaa onnistumisen elämyksiä jokaiselle, fyysisistä edellytyksistä riippumatta.

 Lue lisää toiminnastamme, ryhmävaihtoehdoista ja harjoitusaikatauluista tästä.

 Varaa paikkasi ja innostu uudesta harrastuksesta! 
Ilmoittaudu tästä!

Tervetuloa liikkumaan hyvässä seurassa! Ensimmäinen kokeilukerta on aina maksuton.