Vauhtia kesään lasten kaverileireiltä!

17.4.2024

Tervetuloa liikkumaan hyvässä seurassa!

Pyrkivä Gymnasticsin kaverileirit on suunnattu seuran 5-12 -vuotiaille harrastevoimistelijoille sekä 
kaikille muille innokkaille liikkujille. 
⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠

Leiripäivät kesällä 2024: 
ma-pe 3.-7.6.
ma-pe 10.-14.6.
ma-ke 17.-19.6.
ma-pe 24.-28.6.

Tartu tilaisuuteen ja vietä liikunnallinen kesäkuu; leireillä ei ole lajitausta- tai osaamisvaatimuksia, kokeillaan ja opetellaan uusia taitoja yhdessä. Tule yksin tai nappaa kaveri mukaan!

Ilmoittauduthan mukaan ke 29.5. mennessä sähköpostitse: pyrkiva.gymnastics@gmail.com

Viestiin lapsen nimi ja syntymävuosi, leiripäivät joihin lapsi osallistuu, mahdolliset allergiat ja huoltajan puhelinnumero leiripäivien aikana. Huomioithan, että vain seuran jäsenet ovat vakuutettuja järjestäjän toimesta!

Lisätietoja: seurakoordinaattori Minna Saikkonen, puhelin 045 605 6685

Telinevoimistelu on ehdottomasti monipuolista ja hauskaa liikuntaa, mutta se on paljon muutakin - se on matka kohti itseluottamuksen kasvua ja omien rajojen ylittämistä! Se on myös uusia kavereita, pysyviä ystävyyssuhteita ja innostavia voimisteluyhteisöjä <3

Nähdään kesäkuussa!