Maajoukkueryhmän voimistelijat edustivat Espoon Telinetaitureiden kilpailuissa

16.10.2022

Pyrkivä Gymnasticsin maajoukkueryhmän voimistelijat edustivat tyylikkäästi Espoon Telinetaitureiden järjestämissä kilpailuissa 14.-16.10.2022. 

Kilpalinjalla G-luokan nuoremmissa Linda Laine taituroi hienosti neliottelun sijalle neljä, kokonaispisteillä 40,400. Telinekohtaisissa kilpailuissa Linda voimisteli tyylikkäästi mitaleille; upeilla suorituksilla kilpailusta hypyn pronssia ja nojapuiden hopeaa.

Maajoukkuelinjan 1. luokassa Stiina Nikkola nousi neliottelussa sijalle viisi, ja nappasi samalla itselleen nousupisteet seuraavaan luokkaan! Lämpimät onnittelut!

Maajoukkuelinjan 2. luokassa Lumina Mäkeläinen voimisteli hienosti kilpailussa kolmanneksi pisteillä 47,900. Emma Kervilä oli kisan 16. pisteillä 42,650. Telinekohtaisissa kilpailuissa Luminalle upeasti nojapuiden kultaa!

Lumina edusti myös lauantaina käydyssä tyttöjen näyttökilpailussa, ja sijoittui pisteillä 41,450 kilpailun sijalle 12.

Katso kaikki kilpailun tulokset tästä.

Onnittelut voimistelijoille ja valmennustiimille hienosta kisaviikonlopusta!