Vuoden 2019 stipendit ja kunniamaininnat jaettiin jouluriehassa!

20.12.2019










Pyrkivän jouluriehassa 15.12. palkittiin iso joukko harraste- ja kilpavoimistelijoita sekä seuratoimijoita vuoden 2019 onnistumisista:


Vuoden voimisteluteko

Anne Forsman

 

Vuoden voimistelija

Permannon JSM-hopeamitalisti Oona Vannesluoma

 

Kunniapuheenjohtaja Juha Kinnusen kannustuspalkinnot

Kilpavoimistelu Esteri Kiili

Harrastevoimistelu Nea Leminen

 

Vuoden valmentajat

Sannamari Lähde ja Kia Hietakangas

 

SM-mitalistit
Vannesluoma Oona, tyttöjen permannon SM-hopeamitalisti

 

Naisten ja tyttöjen JunnuGym- ja joukkue-SM-mitalistit


B-JunnuGym hopeajoukkue

Barck Frida

Haanpää Helka

Järvinen Edla

Kero Elena

Keränen Auri

Kummala Amanda

Nurmikko Milla

Nygård Aurora

Pajakkala Venla

Uutela Olivia

 

D-JunnuGym kultajoukkue

Casagrande Elin

Jewander Linda

Kervilä Emma

Lempiäinen Sara

Mäkeläinen Lumina

Nikkola Stiina

Seppälä Lumi

 

E-JunnuGym hopeajoukkue

Gonzales Vilja

Kuukasjärvi Miisa

Laine Linda

Nurmi Hilma

Söderlund Sara

Åkerholm Maya

 

Joukkue-SM pronssijoukkue

Haavisto Kia

Laitinen Helmiina

Peltoniemi Anna

Vannesluoma Emmi

Vannesluoma Oona

Vanto Olivia

Virko Alexandra

 

Seuran ottelumestaruudet


Kilpalinja B-luokka

  1. Aurora Nygård
  2. Auri Keränen
  3. Daniela Oström

Kilpalinja C-luokka

  1. Eerika Salo
  2. Mette Lindroos

Kilpalinja D-luokka

  1. Lumina Mäkeläinen
  2. Lumi Seppälä
  3. Elin Casagrande ja Linda Jewander

Kilpalinja E-luokka

  1. Maya Åkerholm
  2. Vilja Gonzales

Maajoukkuelinja 1. luokka

  1. Essi Keskitalo
  2. Jasmiina Laitinen
  3. Linda Laine
     

Luokkanousut 2019

B-C

Alessia Forbes

Amanda Kummala

Aurora Nygård

Daniela Oström

Elena Kero

Hasania Bakkar

Helka Haanpää

Ilona Salokannel

Inna Silanterä

Julia Hollmen

Lotta Kantonen

Myy Virtanen

Olivia Uutela

Rebekka Aaltonen

Ronja Mäkirinta

Taika Laaksonen

Venla Pajakkala

 

C-D

Betta Bergström

Cecilia Grönholm

Eerika Salo

Ella Airaksinen

Ella Hirvonen

Elsa Manninen

Isabella Kuzmanovski

Julia Hollmen

Mette Lindroos

Mona Nylund

Nanna Sintonen

Paola Kero

Selja Gonzales

 

D-E

Emma Kervilä

Sara Lempiäinen

 

D-1.lk

Aino Ojanen

Linda Jewander

Lumi Seppälä

Lumina Mäkeläinen

Stiina Nikkola

Vilja Gonzales

 

1.lk-2.lk

Essi Keskitalo

 

3.lk-4.lk

Kerttu Mattila

 

Merkkisuoritukset 2019

Kuparimerkki

Cecilia Iljamo

Eevi Aaltonen

Fiona Sundell

Frida Winberg

Iida Urponen

Ilona Olenius

Kerttu Lehtonen

Liina Hallamaa

Linnea Laiho

Maria Aaltonen

Mea Paijo

Pihla Enberg

Siiri Sandberg

Silja Korhonen

Siru Ilvander

Viivi Runsala

 

Pronssimerkki

Cecilia Iljamo

Daniela Öström

Hasania Bakkar

Helka Haanpää

Ilona Olenius

Nella Nurmikko

 

Hopeamerkki

Alessia Forbes

Amanda Kummala

Aurora Nygård

Daniela Öström

Elena Kero

Hasania Bakkar

Helka Haanpää

Ilona Salokannel

Inna Silanterä

Julia Hollmen

Myy Virtanen

Olivia Uutela

Rebekka Aaltonen

Ronja Mäkirinta

Sofia Särs

Venla Pajakkala

 

Kultamerkki

Eerika Salo

Ella Hirvonen

Frida Barck

Isabella Kuzmanovski

Julia Hollmen

Mette Lindroos

Milja Linnalo

Milla Nurmikko

Mona Nylund

Paola Kero

Selja Gonzales

 

Timanttimerkki

Emma Kervilä

Linda Jewander

Lumi Seppälä

Lumina Mäkeläinen

Stiina Nikkola

Vilja Gonzales